Proč používat přírodní kosmetiku


Chemie našemu zdraví škodí. I přesto nad některými produkty přivíráme oči.

Některá z nás touží mít krásnou pleť, další záleží na přírodě, jiná má zdravotní problémy. Nebo všechno dohromady. Příroda je přirozená a bezpečná pro planetu i pro nás.


  • Je zdravotně nezávadná

Klasická kosmetika voní, téměř se nekazí. A v dnešní době také musí projít testy, takže je určitě zdravotně nezávadná.. Ovšem mnoho běžných produktů péče o pleť obsahuje chemikálie. Na obalech ftaláty, laurylsulfát sodný a parabeny - známé karcinogeny, které mají vliv nejen na náš hormonální, ale také imunitní, reprodukční a endokrinní systém.

  • Lépe voní

Když se podíváme na libovolný hypoalergenní produkt, většinou zjistíme, že je bez parfemace. Za nádhernou, ale falešnou vůní většiny kosmetických produktů stojí tvrdé chemikálie. S přírodní kosmetikou nikdy nenarazíme na žádný chemický podtón.

  • Představuje to nejlepší pro životní prostředí

Vzhledem k tomu, že přírodní kosmetika neobsahuje žádné agresivní chemikálie, výrazně méně odpadu a toxinu potom odtéká kanalizací a zpět do země. Organické produkty dělají zázraky nejen s naší pletí a zdravím, ale také pozitivně ovlivňují stav naší planety.

  • Funguje výhodněji

Produkty založené na rostlinách mají vyšší hladinu antioxidantů než jejich neekologické protějšky. Proč? Antioxidanty pokožku chrání před nepříznivými vnějšími vlivy, snižují oxidační stres a zabraňují pigmentaci.

  • Není krutá

Je známé, že kosmetický průmysl provádí testování na zvířatech. Ujišťuje se tak, že jsou jeho produkty pro lidi vhodné. Výrobci organických produktů si takto počínat nemusí. S přírodními složkami je totiž zřejmé, že jsou bezpečné. Tato kosmetika navíc bývá zcela veganská. Pokud chceme říci ne utrpení zvířat, volba je jasná.

  • Je šetrná

Tradiční léčitelé se od nepaměti obrací k přírodě. Dává smysl jít v jejich šlépějích a při péči o svou krásu a ochranu zdraví dělat to samé.

  • Stojí za ní správní lidé

Za přírodními produkty často stojí lidé s upřímným záměrem předávat své vědění či zdroje dál a pomáhat. Bývají znalí bylinkářství, aromaterapie, farmacie a samozřejmě také třeba pěstitelství a výroby.